Jak taniej drukować – zamienniki tuszów i tonerów do drukarek

canonprinter

Ciągle powracającym tematem dla użytkowników drukarek jest to, jak taniej drukować. Każdy posiadacz takiego sprzętu zaprząta swoje myśli tym, czy da się to robić chociaż odrobinę taniej. Mogłoby się wydawać, że jest to niemożliwe przy regularnym drukowaniu. Nie ma co ukrywać, drukowanie to kosztowna rzecz, a producenci drukarek wcale nie myślą o tym, by to zmienić. Ciągłe użytkowanie jest więc coraz bardziej kosztowne, a często nie jest możliwe obycie się bez niego, szczególnie w firmie. Jak więc poradzić sobie z tym zagadnieniem? Czy jest możliwe tańsze drukowanie?

Można co prawda w systemie obniżyć jakość wydruku, aby zużywał mniej tuszu, można zmienić też rozmiar wydruku, żeby zmieścić dwie strony na jednej, niestety w wielu przypadkach jednocześnie sprawić, że tekst stanie się nieczytelny. Są to mało profesjonalne sposoby, z którymi jest więcej zachodu niż oszczędzania. Ciągła zmiana ustawień przy każdym wydruku to na pewno nie jest najefektywniejszy sposób.

Jest też możliwość odwiedzania drukarni, z tym jednak wiąże się to, że nie zawsze wyjdzie to taniej, niż drukowanie w domu/firmie, a do tego trzeba doliczyć koszty podróży do takiej drukarni a także czas poświęcony, by się tam dostać. Nie po to też drukarka stoi w domu czy firmie, by z niej nie korzystać.

Więc jaka jest alternatywa? Co jest rozwiązaniem tego nurtującego problemu? Z odpowiedzią przychodzą tutaj zamienniki tuszów i tonerów do drukarek. Są to produkty stworzone przez producentów, które często nie odstają jakością wydruku od swoich oryginalnych odpowiedników, a swoją pojemnością pozwalają na wydrukowanie znacznie większej ilości stron. Tutaj pojawia się więc już tańsze drukowanie, bo zakupiony zamiennik wystarczy na dłużej, ale nie jest to koniec zalet takich kartridży. Sprawdzając sklepy internetowe, choćby takie jak ArtJet.pl, widoczna jest jedna zależność. Każdy z zamienników jest tańszy od oryginałów. Bardzo często jest to różnica połowy ceny, a zdarzają się nawet jeszcze tańsze!

drukowanie

Wielu ludzi pomyśli teraz „No dobrze, ale jaki jest haczyk?”. Jeżeli chodzi o zamienniki, to trzeba uważać, u jakiego producenta będzie dokonywany zakup i czy na pewno będą pasować do drukarki. Ten ostatni punkt można zweryfikować bezpośrednio w sklepie internetowym, przeważnie w opisie produktu pisze do jakiej drukarki pasuje i jaki tusz/toner oryginalny zastępuje. W razie wątpliwości zawsze można skontaktować się z obsługą sklepu, w celu upewnienia się co do danego tuszu lub tonera.

Na rynku znajduje się wiele zamienników tuszy i nie wszystkie są dobrym rozwiązaniem. Od niektórych sklepów można otrzymać tusz, który może zaschnąć w drukarce i sprawiać problemy. Niektóre kartridże nie posiadają też chipów, z których drukarka odczytuje, jaki jest poziom ich zawartości, przez co system ma problemy z odczytaniem właściwego poziomu. Nie trzeba jednak obawiać się o żadną z tych rzeczy, jeśli skorzystacie z zamienników oferowanych w sklepie internetowym ArtJet.pl. Sklep robi wszystko, by do klientów dostarczane były zamienniki jak najlepszej jakości, oferując zamienniki najlepszych firm na rynku, takich jak Orink czy My Office.

Podsumowując, tańsze drukowanie to na szczęście rzecz realna i wcale nie wymagająca grzebania w ustawieniach czy udawania się na drugi koniec miasta do drukarni. Teraz można wygodnie zamówić tusze lub tonery z internetu, poczekać na dostawę, zamontować je w drukarce i swobodnie cieszyć się nowymi wydrukami, w ogóle nie martwiąc się o koszta z tym związane. Od teraz drukowanie jest czymś przyjemnym i przede wszystkim tanim.