Jak wybrać biuro księgowe dla serwisu komputerowego

tax napis

Zdalny księgowy dla indywidualnych przedsiębiorców jest coraz powszechniejszą opcją. To doskonały wybór także dla małych firm, takich jak serwis komputerowy.

Co to jest księgowość online?

Podstawą tego narzędzia księgowego jest specjalistyczne oprogramowanie. Pod względem funkcjonalności księgowość online przypomina to tradycyjne. Główna różnica polega na tym, że księgowość i kontrola finansów firmy odbywa się online. Przede wszystkim usługa ta jest przydatna dla małych firm, zwłaszcza dla początkujących, dla których utrzymanie księgowego na pełny etat jest drogie. Usługa ma pomóc przedsiębiorcy w samodzielnym rozwiązywaniu problemów finansowych bez konieczności angażowania specjalisty. Między innymi pozwala zaoszczędzić na opłatach, gdzie kluczem do zapłaty jest sama gotowość biura rachunkowego lub księgowego do pracy.

Zalety

Przedsiębiorca nie musi dla biura rachunkowego czy księgowego organizować miejsca pracy w biurze, płacić za zwolnienia chorobowe, urlopy i zwolnienia. Opłata dotyczy tylko samych usług, a nie gotowości do pracy. Taki księgowy pobiera niższe opłaty za swoje usługi niż specjalista zatrudniony w pełnym wymiarze godzin. Lista wymagań dla księgowego zależy od systemu podatkowego, dostępności i wielkości zatrudnionego personelu. W wersjach uproszczonych systemach proces składania raportów i liczba składanych deklaracji jest mniejsza. W pełnej rachunkowości księgowy ma znacznie więcej pracy niż na uproszczonym systemie. Księgowy online czy biuro rachunkowe w formule zdalnej z pewnością będzie znacznie tańsze. Właściciel biura nie ponosi żadnych kosztów utrzymania własnego biura i jego utrzymania. Kolejną równie ważną zaletą jest prostota zarządzania dokumentami finansowymi online. Ten proces pozwala nam na lepszy wgląd w dokumentacje. Wszystkie czynności są wykonywane za pośrednictwem przejrzystego interfejsu. Co więcej, poszczególne usługi księgowe online można zintegrować z innymi zasobami, takimi jak bank online. Przedsiębiorca może łączyć się z księgowością online z dowolnego miejsca i o dowolnej porze za pomocą laptopa lub innego urządzenia mobilnego. Do tego potrzebne jest tylko połączenie z Internetem.

naprawiacz komputerowy

Bezpieczeństwo

Choć pozornie tradycyjne biura rachunkowe mogą nam się wydawać bezpieczniejsze, to księgowość online jest dziś prowadzona na innym poziomie niż kiedyś. Informacje zawarte na dyskach znajdują się w zabezpieczonych centrach danych, a za bezpieczeństwo danych w działach księgowości online odpowiadają najnowsze protokoły szyfrowania i narzędzia do zwalczania wirusów i ataków hakerów. Niektórzy dostawcy usług używają własnych unikalnych mechanizmów kontroli bezpieczeństwa. Trzeba też przyznać, że księgowość online nie jest doskonała i ma swój słaby punkt. Jest to techniczna realizacja procesu. Nikt nie może zagwarantować bezawaryjności, a czasem zdarzają się awarie techniczne. Jeśli zdarzy się to podczas pracy z biurem rachunkowym, to może być to niezwykle problematyczne, ze względu na nie możność zorganizowania tradycyjnego spotkania w istniejącym biurze.

Na rynku można także spotkać połączenie księgowości zdalnej z tradycyjną. Takie usługi dla firm z Będzina świadczy biuro rachunkowe Tax-Bonus, w zasadzie dzięki przekazywaniu zadań online, nie istnieje ograniczenie regionalne, można bez problemu mieć firmę na końcu Polski i jednocześnie skorzystać z usług biura rachunkowego znajdującego się fizycznie na śląsku. Sprawy z urzędami również dzisiaj można załatwić przez Internet, bez wychodzenia z domu, więc tradycyjne biura rachunkowe, z tradycyjnym podejściem do obsługi klientów odchodzą w zapomnienie.