2 najskuteczniejsze metody na lepsze zabezpieczenie telefonu Samsung Galaxy S8

s8

Kupiłeś telefon Samsung Galaxy S8 i zastanawiasz się, jak lepiej zabezpieczyć ekran i tył smartfona? Chyba każda osoba, która kupuje telefon z górnej półki zadaje podobne pytanie. W tym poradniku opiszemy 2 najskuteczniejsze sposoby, które wydatnie zwiększą bezpieczeństwo w Galaxy S8.

Szkło hartowane na Samsung Galaxy S8

Pierwszą myślą jaka przychodzi do głowy jest zabezpieczenie w postaci szkła hartowanego. Wprawdzie telefon Samsung Galaxy S8 posiada w standardzie szkło Gorilla Glass, jednak pomimo udoskonalania technologii, cały czas jest to szkło dużo gorsze od najlepszych szkieł hartowanych na rynku. Do takich należy szkło marki moVear, które w dalszej części artykułu omówimy dokładniej.

Jakie cechy powinno mieć szkło hartowane na Samsung S8?

korzystanie z telefonuPrzede wszystkim powinno to być szkło o odpowiedniej twardości. Aktualnie najlepszymi na rynku są szkła o twardości 9H – w skali 10 stopniowej Mohsa, gdzie 10-tka oznacza najwyższą możliwą twardość materiału, równą twardości diamentu. W klasie szkieł hartowanych najwyższą skalą jest dziewiątka i oznacza, że szkło może zostać zarysowane jedynie bardzo twardymi materiałami, których w typowych zastosowaniach żaden człowiek nie wykorzystuje. Zatem, jeśli zastanawiasz się nad skuteczną ochroną ekranu Galaxy S8 koniecznie postaw na dobre szkło hartowane. Samsung S8 posiada Gorilla Glass w wersji piątej, którego twardość szacuje się na 6H. Czyli jak widzisz standardowa ochrona jest solidna ale nie najlepsza w tej klasie akcesoriów ochronnych. Czy są jeszcze inne cechy szkieł hartowanych, które warto uwzględnić podczas zakupu? Oczywiście, że tak! Inną ważną cechą jest konstrukcja szkła oraz ilość kleju. Szkła wykonane w technologii 3D, zawierające zaokrąglone krawędzie, szkła które są idealnie dopasowane do konkretnego modelu telefonu oraz szkła które mają klej na większej powierzchni niż normalnie – zdecydowanie lepiej sprawdzą się, albowiem będzie można idealnie pokryć cały ekran Galaxy S8, łącznie z krawędziami. Szkło które doskonale przylega, jest w stanie lepiej absorbować uderzenia, szczególnie to widać podczas upadków smartfonu.

Etui do Samsung Galaxy S8

Wbrew pozorom tył Galaxy S8 można bardzo łatwo zarysować, wystarczy chwila nieuwagi i mamy rysę na tylnej części budowy. Jak zabezpieczyć urządzenie przed zarysowaniem? Wystarczy zastosować etui na Galaxy S8, które wprawdzie zwiększy gabaryty S8, ale jednocześnie podniesie poziom bezpieczeństwa.

prezes z telefonemNa rynku dostępnych jest wiele różnych etui na telefon. Do najczęściej spotykanych zaliczymy etui silikonowe i skórzane oraz pancerne. Mniej spotykane to etui wykonane z materiałów kompozytowych, włókna węglowego – drogie, lekkie i nie sprawdza się we wszystkich scenariuszach, ale jest w stanie zwiększyć poziom bezpieczeństwa.

Które etui wybrać? Wszystko zależy od Twoich preferencji natomiast z punktu widzenia technicznego, etui silikonowe świetnie zabezpiecza tył Samsunga Galaxy S8, z kolei etui skórzane zabezpieczy nie tylko tył urządzenia, ale w zależności od konstrukcji, może również przykrywać ekran – dzięki zastosowaniu klapki. Dzięki takiemu rozwiązaniu za pomocą etui skórzanego możemy również wzmocnić ochronę ekranu Samsung Galaxy S8.

Część użytkowników Galaxy S8 może również zdecydować się na etui pancerne, niestety czasem nawet droższe konstrukcje wykonane są z kiepskich materiałów, taniego plastiku, gumy i nie są w stanie skutecznie ochronić urządzenia. Przy ich wyborze dobrze kierować się wieloma informacjami, pozyskanymi z różnych stron, jak również informacjami bezpośrednio od producenta, zawsze można napisać i zapytać o szczegóły dotyczące konkretnego modelu etui pancernego. Niewątpliwą wadą zastosowania etui pancernych będzie powiększenie gabarytów urządzenia. Wielu użytkowników kupuje Samsunga Galaxy S8 właśnie ze względu na jego kompaktowość i smukłą, elegancką konstrukcję, dlatego też etui pancerne w ich przypadku kompletnie nie sprawdzi się, lepiej wybrać etui silikonowe lub jeśli ktoś gustuje w rozwiązaniach z klapką – etui skórzanych.

Czy można jeszcze jakość zabezpieczyć Galaxy S8?

Oczywiście! Najważniejszą rzeczą w całym procesie ochrony jest użytkownik. To od niego zależy sposób eksploatacji Galaxy S8, a nawet najlepiej zabezpieczone urządzenie nie wytrzyma długo, jeśli obchodzimy się z nim w sposób niezgodny z instrukcją obsługi i dobrymi praktykami użytkowania.